Відкрийте будь-яке інформаційне джерело — скрізь на головних сторінках рясніє добірка публікацій про те, що Україна в кінці листопада 2013 року збирається підписувати Угоду про асоціацію з ЄС та про те, чим це обернеться. Беззаперечно займають перші місця саме висловлювання політиків. А як же, тема актуальна й усім хочеться зробити прогноз вже сьогодні, щоб завтра отримати своєрідний дивіденд оракула у вигляді можливості сказати: «Ось бачите..! Ми ж говорили..!».

Однак інформація про цю, безумовно, важливу для нашої країни подію часто суперечлива, ангажована, помилкова й не підтверджена достовірними джерелами. Прокоментувати ситуацію хочеться словами одного відомого героя гумористичної передачі: «Це прикро!». Адже потрібно хоч приблизно знати, під що підряджаємося! А взагалі, якщо чесно, то не одні ми хотіли би споглядати серйозне соціально-економіко-правове обґрунтування самої необхідності вступу в асоціацію, викладене на сайті Уряду й схвалене відповідними профільними міністерствами. На жаль. Мабуть, це якась державна таємниця. Проте саме це й насторожує!

Звичайно, враховуючи той колосальний обсяг інформаційного наповнення та величезний перелік запитань, які передбачає врегулювати Угода про асоціацію, «правильна» аналітика такого документа зайняла би кілька томів однойменної енциклопедії. Однак! Не можна ж робити висновки тільки виходячи з домислів.

Саме тому ми й узялися перевірити деякі особливо популярні чутки на цю тему та прокоментувати найбільш цікаві положення міжнародної угоди, під якою Президенту України, можливо, доведеться поставити свій підпис на Вільнюському саміті.

У матеріалі під назвою «Угода про асоціацію Україна — ЄС: чи варта гра свічок?», розміщеному на сторінках бухгалтерського сервісу «Інтерактивна бухгалтерія», ви зможете дізнатися про те:

  • чи давно Україна зібралася в ЄС?
  • які цілі переслідує наша країна в асоціації?
  • чи зможемо ми їздити в Іспанію та Швецію без віз?
  • чи обов'язково виконувати умови Угоди про асоціацію й якщо так, то чим загрожує їх невиконання?
  • чому Конституційний Суд України вправі зарубати на корені підписання Угода про асоціацію?
  • яких сфер життя та бізнесу торкнеться Угода про асоціацію ?
  • у скільки виллється українським підприємствам робота в «рамках асоціації»?
  • чи зможе Україна після вступу до асоціації приєднатися до Митного союзу?
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»