Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у Вінницькій області інформує про те, що Законом України від 21.12.2016 р. № 1797-VIII, який набрав чинності 01.01.2017 р., змінено законодавчі правила щодо подання податкової звітності.

Згідно з новою редакцією п. 49.3 ПКУ, податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, в один із таких способів:

а) особисто платником податків або вповноваженою на це особою;

б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу й електронного цифрового підпису.

Єдиною підставою для відмови в прийнятті податкової декларації засобами електронного зв'язку в електронній формі є недійсність електронного цифрового підпису такого платника податків, у т.ч. у зв'язку зі спливом строку дії сертифіката відкритого ключа, за умови, якщо така податкова декларація відповідає всім вимогам електронного документа й надана у форматі, доступному для її технічної обробки.

Платники податків, що належать до великих і середніх підприємств, подають податкові декларації до контролюючого органу в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу й електронного цифрового підпису.

Податкова звітність із ПДВ подається в електронній формі до контролюючого органу всіма платниками цього податку з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу й електронного цифрового підпису.

У разі припинення договору про визнання електронних документів із підстав, визначених законом, платник податків має право до складення нового договору подавати податкову звітність особисто чи поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.

Змінами упроваджено заборону контролюючим органам в односторонньому порядку розривати договір про визнання електронних документів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»