Фахівці Міндоходів роз’яснили порядок коригування податкового кредиту в разі використання придбаних (імпортованих) товарів у звільнених від обкладання ПДВ операціях. А саме: в операціях із постачання на митній території України товарів (крім підакцизних) та надання послуг, якщо такі товари/послуги оплачуються за рахунок грантів (субгрантів), наданих відповідно до програм Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні.

Так, «порядок коригування» податкового кредиту зводиться до обов’язку платника ПДВ нарахувати податкові зобов’язання, виходячи з бази оподаткування, визначеної згідно з п. 189.1 ПКУ.

Таким чином, у разі використання товарів/послуг, за якими суми ПДВ попередньо були включені в податковий кредит, в операціях, які звільнені від оподаткування, платником у доповнення до податкової накладної, складеної на такі «звільнені» операції, виписується податкова накладна на суму донарахованого податку. Обидва примірники цієї накладної залишаються в особи, що їх виписала, а в рядках «Індивідуальний податковий номер покупця» та «Номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість (покупця)» проставляється нуль.

У верхній лівій частині оригіналу такої податкової накладної робиться відповідна помітка «х» та зазначається тип причини 09 — Постачання для операцій, які звільнені від оподаткування ПДВ.

Лист Міндоходів України від 07.10.2013 р. № 12634/6/99-99-19-04-02-15

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»