Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у Тернопільській області звертає увагу: із 01.01.2016 р. фізособи-підприємці (далі — ФОП), у т.ч. ті, котрі обрали спрощену систему оподаткування, й особи, що провадять незалежну професійну діяльність, виключені з переліку платників, які мають право на добровільну сплату ЄСВ.

Ураховуючи це, ЄСВ не сплачується на рахунки за такими технологічними кодами:

  • 71050000 «Єдиний внесок, що сплачується фізичними особами — підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, та особами, які провадять незалежну діяльність, та які беруть добровільну участь у страхуванні на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням (36,6%)»;
  • 71060000 «Єдиний внесок, що сплачується фізичними особами — підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, та особами, які провадять незалежну діяльність, та які беруть добровільну участь у страхуванні на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності (36,21%)»;
  • 71070000 «Єдиний внесок, що сплачується фізичними особами — підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, та які беруть добровільну участь у страхуванні на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, і від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності (38,11%)».

Тож із метою недопущення неправомірного нарахування штрафних санкцій ФОП, у т.ч. тим, які обрали спрощену систему оподаткуванням, й особам, що провадять незалежну професійну діяльність, котрі станом на 31.12.2015 р. мали діючі договори про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, строк дії яких закінчувався у 2016 році, ДФС відкликає лист від 17.02.2016 р. № 5556/7/99-99-17-03-01-17 «Щодо добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування».

Зверніть увагу: ФОП, у т.ч. ті, котрі обрали спрощену систему оподаткування, й особи, що провадять незалежну професійну діяльність, сплачують ЄСВ на рахунок за технологічним кодом 71040000 «Єдиний соціальний внесок, що сплачується фізичними особами — підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, та особами, які провадять незалежну діяльність (22%)».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»