Новини публікуються мовою оригіналу

Мінфін України на своєму офіційному веб-сайті повідомляє, що зроблено перший крок для впровадження в Україні європейських правил транзиту товарів. Відповідне рішення було прийняте на засіданні Уряду.

У чому суть?

Ухвалений проект Закону передбачає внесення змін до Митного кодексу щодо приведення транзитних процедур у відповідність до європейських стандартів, а саме — Конвенції про єдиний режим транзиту й Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами.

Зокрема планується використання в Україні окремих типів митних декларацій, аналогічних тим, що використовуються в ЄС для процедури спільного транзиту при торгівлі між договірними сторонами Конвенцій.

До того ж передбачається здійснення в Україні митних формальностей із використанням інформаційно-телекомунікаційних систем, які засновані на європейських технологіях і функціонують на міжнародному рівні.

Що це дає?

Прийняття законопроекту дозволить Україні розпочати процес упровадження в Україні європейських правил транзиту товарів (у т.ч. розробку ІТ-рішень і дослідну експлуатацію європейської системи), який має завершитись офіційним запрошенням про приєднання до зазначених Конвенцій.

Участь України в єдиному режимі транзиту матиме низку переваг:

  • гарантії, видані українськими банками, будуть дійсні на території всіх Договірних сторін Конвенцій;
  • відсутність необхідності декларування експортних товарів на кордоні ЄС (це здійснюватиметься в Україні при експортному відправленні);
  • вирішується питання обміну інформацією про товари, що переміщуються через спільний кордон України та країн —членів ЄС;
  • застосування європейських транзитних правил надасть можливість підприємствам використовувати єдину митну декларацію та єдину гарантію для переміщення товарів від свого складу до складу контрагента. Як наслідок — відбудеться істотне прискорення та здешевлення руху товарів, від якого виграють усі учасники ланцюжку постачання — експортери, перевізники, імпортери;
  • українська митниця, своєю чергою, також зменшить кількість митних формальностей, необхідних для контролю за транзитними переміщеннями, й отримуватиме від митниць інших країн попередню інформацію про вантажі ще до перетину ними українського кордону. Це надає змогу аналізувати операції на предмет їх ризиковості ще до моменту прибуття товарів в Україну, обґрунтовано визначати форми митного контролю, тим самим не затримуючи вантажі на кордоні митними оглядами й іншими контрольними процедурами.

Додатково

З метою забезпечення тестового функціонування на національному рівні нової комп’ютеризованої транзитної системи (NCTS) нині Мінфіном прийнято наказ «Про затвердження змін до деяких відомчих класифікаторів інформації з питань державної митної справи, які використовуються у процесі оформлення митних декларацій», яким наводяться коди окремих документів і типів митних декларацій у відповідність до європейських довідників.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»