Новини публікуються мовою оригіналу

На офіційному веб-сайті ВРУ зареєстровано законопроекти про систему збирання й утилізації використання тари (№ 5614) та про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо системи збирання й утилізації використання тари) (№ 5615).

Проект Закону № 5614 містить приписи, якими мають упровадитися: функціонування заставних цін на тару, створення та функціонування депозитної системи тари, яка повинна включати операторів депозитної системи, точки збору, рахункові центри, споживачів, точки реалізації харчових напоїв, виробників, імпортерів тощо та механізм повернення заставних коштів споживачу.

Упровадження депозитної системи передбачає: виробники й імпортери повинні будуть брати участь у депозитній системі тари шляхом позначення тари для напоїв депозитними етикетками. Такі депозитні етикетки свідчитимуть про те, що споживач має право повернути саме цю тару до точок збору використаної тари й одразу ж отримати відшкодування за кожну одиницю тари.

Виробники й імпортери повинні будуть придбавати депозитні етикетки в акредитованих операторів депозитної системи та наносити їх на кожну одиницю тари й, відповідно, звітувати про їх використання.

Водночас згідно із законопроектом № 5615 вартість депозитної етикетки не включатиметься до бази обкладення ПДВ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»