Новини публікуються мовою оригіналу

ВАСУ в ухвалі від 14.12.2016 р. № К/800/45177/15 розглядав податкове роз’яснення, у якому контролери пояснили, що під час надання в оренду власного приміщення слід застосовувати РРО з переведенням його у фіскальний режим.

Отже, ВАСУ дійшов такого висновку: задовольняючи частково позовні вимоги підприємства, суди попередніх інстанцій виходили з того, що оренда з метою оподаткування не є послугою, а тому під час здійснення такого виду господарських операцій суб’єкти господарювання не повинні застосовувати РРО. Роблячи такі висновки, попередні судові інстанції послалися на положення ЦКУ. Із норм цивільного законодавства випливає, що найм (оренда) не є послугою.

Але, на думку ВАСУ, суди першої та апеляційної інстанцій лишили поза увагою те, що в разі вирішення спору застосуванню підлягають не норми цивільного законодавства, а саме норми податкового законодавства, які є спеціальними для таких правовідносин, тому попередні рішення в справі скасовано, а власне справу повернено на повторний розгляд до суду першої інстанції.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»