Новини публікуються мовою оригіналу

Доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються в порядку й за ставками, визначеними п. 141.4 ПКУ. Перелік таких доходів прописано в пп. 141.4.1 ПКУ.

До доходів належать, зокрема, доходи від інжинірингу  (абз. «г» пп. 141.4.1 ПКУ).

 Відповідно до пп. 14.1.85 ПКУ, інжиніринг — це надання послуг (виконання робіт) зі складення технічних завдань, проектних пропозицій, проведення наукових досліджень і техніко-економічних обстежень, виконання інженерно-розвідувальних робіт із будівництва об’єктів, розроблення технічної документації, проектування та конструкторського опрацювання об’єктів техніки й технології, надання консультації та авторського нагляду під час монтажних та пусконалагоджувальних робіт, а також надання консультацій, пов’язаних із такими послугами (роботами).

Так, послуга з технічного обстеження належить до інжинірингу в розумінні податкового законодавства, і з виплати такого доходу нерезидента утримується податок у порядку, передбаченому пп. 141.4.2 ПКУ.

Водночас згідно з абз. «й» пп. 141.4.1 ПКУ не підлягають оподаткуванню доходи нерезидента, із джерелом походження з України у вигляді виручки чи інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту від такого нерезидента (постійного представництва), у т.ч. вартості послуг із міжнародного зв’язку чи міжнародного інформаційного забезпечення.

Таким чином, виплата резидентом на користь нерезидента доходу у вигляді компенсації вартості послуг, наданих таким нерезидентом, не підлягає оподаткуванню відповідно до положень пп. 141.4.2 ПКУ.

Це роз’яснення ДФСУ надала в листі від 06.12.2016 р. № 26393/6/99-99-15-02-02-15.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»