Новини публікуються мовою оригіналу

Із 1 січня 2017 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» від 20.12.2016 р. № 1789-VIII.

Документом, зокрема, передбачено:

1. Освітня субвенція спрямовуватиметься на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників у таких типах навчальних закладів. Останні доповнено професійно-технічними навчальними закладами державної та комунальної власності в частині забезпечення видатків на здобуття повної загальної середньої освіти (зміни до ст. 1032 БКУ).

2. Медична субвенція спрямовується на видатки місцевих бюджетів для оплати поточних видатків, крім видатків на оплату комунальних послуг й енергоносіїв  (зміни до ст. 1034 БКУ).

3. Видатки на професійно-технічну освіту здійснюватимуться з бюджетів міст обласного значення — обласних центрів (на оплату послуг із підготовки кваліфікованих робітників на умовах регіонального замовлення в професійно-технічних й інших навчальних закладах державної та/або комунальної власності, які розташовані на території зазначених міст) (зміни до ст. 89 БКУ).

4. На 2017 рік продовжено можливість утримання з бюджетів сіл, селищ, міст районного значення: дошкільної освіти; сільських, селищних і міських палаців та будинків культури, клубів, центрів дозвілля, інших клубних закладів і бібліотек.

5. Установлено, що у 2017 році як виняток із положень ч. 9 ст. 8 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»:

  • сільська, селищна, міська рада, обрана об’єднаною територіальною громадою у 2017 році, мають право прийняти рішення щодо затвердження бюджету об’єднаної територіальної громади на 2017 рік, який включатиме показники бюджетів відповідних територіальних громад, що об’єдналися;
  • у разі прийняття рішення щодо затвердження такого бюджету об’єднаної територіальної громади на 2017 рік сільською, селищною, міською радою, обраною об’єднаною територіальною громадою у 2017 році, приймаються рішення про втрату чинності рішеннями про бюджет відповідних територіальних громад, що об’єдналися.

6. До 1 січня 2018 року районні ради районів, у яких утворено наведені вище об’єднані територіальні громади здійснюють передання зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст у власність таких об’єднаних територіальних громад відповідних бюджетних установ, розташованих на їхній території, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, визначеного БКУ.

7. У 2017–2021 роках щорічний обсяг коштів Державного бюджету України, які спрямовуються на державну підтримку сільськогосподарських товаровиробників, становить не менш ніж 1% випуску продукції в сільському господарстві. При цьому 20% такої підтримки використовується сільськогосподарськими товаровиробниками для закупівлі у вітчизняних виробників сільськогосподарської техніки й обладнання (2017 рік — 10%, 2018 рік — 15%).

8. У 2017 році як виняток 13,44%  акцизного податку з виробленого в Україні пального та 13,44%  акцизного податку з увезеного на митну територію України пального, але не менше обсягу нарахувань у 2016 році акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального, у порядку, визначеному КМУ, зараховуються до бюджетів місцевого самоврядування автоматично:

1) у першому півріччі 2017 року — пропорційно до частки нарахувань за даними декларацій сум акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального за 2016 рік на відповідній території в загальному обсязі таких нарахувань за 2016 рік у цілому по Україні;

2) у другому півріччі 2017 року — пропорційно до обсягу реалізованого суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального на відповідній території за перше півріччя 2017 року в загальному обсязі такого реалізованого пального в цілому по Україні за перше півріччя 2017 року.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»