Новини публікуються мовою оригіналу

Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 р. № 1774-VIII передбачено:

1. Мінімальна зарплата після 01.01.2017 р. не застосовується для розрахунку розміру плати за надання адміністративних послуг.  До внесення змін у законодавчі й інші нормативно-правові акти  України щодо незастосування мінімальної зарплати для розрахунку розміру плати за надання адміністративних послуг вона застосовується в розмірі 1600 грн.

2. Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом станом на 1 січня календарного року, у якому відповідна заява чи скарга подається до суду, — у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Тож розмір судового збору прив’язали тепер до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

3. Показник прожиткового мінімуму для працездатних осіб, розмір якого встановлено станом на 1 січня календарного року замість показника мінімальної заробітної плати в місячному розмірі застосовуватиметься й у таких документах:

  • Законі України «Про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних та адміністративних справах»;
  • Законі України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус»;
  • Законі України «Про ліцензування видів господарської діяльності»;
  • Законі України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань»;
  • Декреті КМУ «Про державне мито».

4. До розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб прив’язали й установлення посадових окладів у держорганах.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»