Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у м. Києві в листі від 08.12.2016 р. № 8077/Ш/26-15-13-02-15 повідомило: при визначенні сукупного річного чистого доходу фізичних осіб, які провадять незалежну адвокатську діяльність і надали у звітному податковому році безоплатну вторинну правову допомогу, у разі отримання з бюджету відшкодування витрат, відповідно до Порядку оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.09.2014 р. № 465 (далі — Порядок № 465), та включення сум зазначеного відшкодування в дохід такі фізичні особи мають право враховувати, крім витрат, передбачених наказом ДПС України від 24.12.2012 р. № 1185, додаткові документально підтверджені витрати, пов’язані з наданням безоплатної вторинної правової допомоги, зокрема:

  • витрати на проїзд транспортом загального користування (крім авіаційного, залізничного у м’яких вагонах поїздів, суднами морського та річкового транспорту);
  • витрати на придбання пально-мастильних матеріалів у разі використання власного транспортного засобу в нічний час або сільській місцевості чи за відсутності сполучення транспортом загального користування. Зокрема до таких витрат належить сплата щорічних внесків адвокатів на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.

Водночас адвокатський внесок на забезпечення діяльності адвокатського самоврядування, сплачений адвокатом до отримання довідки про взяття на облік особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, не включається до складу витрат адвоката.

Також немає законодавчих підстав для віднесення витрат на послуги пультової охорони квартири, яка є власністю фізичної особи, і витрат на користування Інтернетом у такій квартирі, на витрати, пов'язані зі здійсненням незалежної адвокатської діяльності, з огляду на таке:

«відповідно до чинної редакції Житлового кодексу Української РСР, громадяни, які мають у приватній власності, зокрема, квартиру (яка відноситься до приватного житлового фонду), користуються нею для особистого проживання і проживання членів їх сімей, оскільки призначення жилих приміщень — саме постійне проживання в них громадян (ст.ст. 4, 6 та 150 Житлового кодексу Української РСР.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»