На розгляд Спільного представницького органу профспілок у черговий раз винесено проект постанови КМУ «Про вдосконалення умов оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери».

Нагадаємо: цей проект покликаний упорядкувати норми щодо оплати праці бюджетників у єдиний документ. Однак він викликав більше дискусій серед профспілкової сторони, аніж схвальних відгуків. Адже поряд із позитивним моментом упорядкування норм оплати праці працівників бюджетної сфери він не передбачає низку надбавок і доплат, які наразі передбачено чинним законодавством, зокрема для педагогів та бібліотекарів.

Останній варіант запропонованої постанови Уряду, якою визначать, зокрема:

  • Єдину тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери;
  • схему тарифних розрядів посад (професій) керівних працівників, професіоналів, фахівців, технічних службовців, робітників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери і умови оплати праці окремих працівників з урахуванням специфіки галузей — має запрацювати з 1 січня 2015 року.

А норми, що стосуються виплати допомоги для оздоровлення під час надання основної щорічної відпустки в розмірі посадового окладу (ставки заробітної плати) — з 1 січня 2016 року, надавання працівникам матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) на рік — з 1 січня 2017 року.

Також пропонується розмір посадового окладу (ставки) працівника першого тарифного розряду визначати рішеннями КМУ за попередніми консультаціями з профспілковою стороною із поступовим наближенням його до законодавчо гарантованого рівня.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»