Новини публікуються мовою оригіналу

ДПІ в Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві нагадує: визначення доходу юрособи-єдинника здійснюється для цілей обкладення єдиним податком і, зокрема, для надання права суб’єкту господарювання перебувати на спрощеній системі оподаткування (п. 292.14 ПКУ).

Водночас контролери зауважують: п. 292.15 ПКУ встановлено, що під час визначення обсягу доходу, що надає право суб’єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування в наступному податковому (звітному) періоді, не включається дохід, отриманий як компенсація (відшкодування) за рішенням суду за будь-які попередні (звітні) періоди.

Отже, якщо юридична особа — платник єдиного податку отримує суму коштів як компенсацію (відшкодування) за рішенням суду за будь-які попередні (звітні) періоди, то така сума включається до складу доходу для цілей обкладення єдиним податком, проте НЕ включається в разі визначення обсягу доходу для надання права зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»