Держпідприємництва України відповідно до покладених на неї завдань проводить аналіз проектів регуляторних актів, що подаються для погодження органами виконавчої влади, і приймає рішення про погодження таких проектів або про відмову в їх погодженні.

Так, Держпідприємництва опрацювала та погодила розроблений Державною ветеринарною та фітосанітарною службою України проект постанови, яким вносяться зміни до постанов Кабміну «Про деякі питання реалізації Закону України «Про карантин рослин» від 12.05.2007 р. № 705 та «Про затвердження Порядку розподілу суб’єктів господарювання за ступенем ризику їх господарської діяльності у сфері карантину рослин» від 30.10.2008 р. № 947.

Цей проект акта передбачає зменшення кількості та частоти здійснення перевірок підприємців, які здійснюють господарську діяльність у сфері карантину рослин, і впорядкування здійснення обстеження території країни на предмет виявлення карантинних організмів.

Документ поширюватиметься на суб’єктів господарювання, пов’язаних із виробництвом, переробкою, зберіганням, транспортуванням і торгівлею рослинами та рослинними продуктами, з користуванням землею, лісом, вирощуванням рослин сільськогосподарського та іншого призначення, багаторічних і лісових насаджень, дерев, чагарників, рослинності закритого ґрунту.

Разом із тим передбачається, якщо в підприємця протягом здійснення двох або більше планових перевірок не виявлялися порушення, такого суб’єкта можна перевіряти у випадку віднесення його до високого ступеню прийнятного ризику не частіше ніж раз на рік, а у випадку віднесення його до середнього ступеню — не частіше ніж раз на три роки.

Якщо ж у суб’єкта виявлялися порушення, то у випадку віднесення його до високого ступеню прийнятного ризику перевірка проводитиметься не частіше ніж три рази на рік, а у випадку віднесення його до середнього або незначного ступеню — не частіше ніж два рази на рік.

Зазначимо, що на сьогодні згідно з чинним законодавством планові перевірки суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику проводяться не частіше ніж два рази на рік, із середнім — не частіше ніж раз на два роки, із незначним — не частіше ніж раз на п’ять років.

Проект постанови розроблено на виконання Національного Плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010–2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

Прес-служба Держпідприємництва України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»