Новини публікуються мовою оригіналу

Якщо протягом звітного періоду страхувальником із застрахованою особою було розірвано трудовий договір, а потім знову укладено, на таку застраховану особу робиться 2 записи в таблиці 5 додатка 4 (Звіт із ЄС):

  • у першому зазначається дата закінчення роботи за сумісництвом із відповідною категорією особи в графі 7;
  • у другому — дата початку роботи за основним місцем роботи (за сумісництвом).

Така норма застосовується як у випадку зміни основного місця роботи на роботу за сумісництвом (або навпаки), так і в разі зміни сумісництва на основне місце роботи (без припинення трудових відносин), адже в таблиці 5 обов'язковим до заповнення є реквізит 07 «категорія особи» (1 — наймані працівники з трудовою книжкою, 2 — наймані працівники (без трудової книжки)).

Згідно з п. 9 р. IV Порядку № 435, щодо однієї застрахованої особи допускається декілька записів у таблиці 6 додатка 4.

Зазначена таблиця містить реквізит 22 «Ознака наявності трудової книжки (1 — так, 0 — ні)», у цьому реквізиті заповнюється значення «1», якщо особа працює на підставі укладеного трудового договору з оформленням трудової книжки та із занесенням до неї запису про працевлаштування, або значення «0» — якщо особа працює за сумісництвом.

Тому в разі зміни сумісництва на основне місце роботи без припинення трудових відносин протягом звітного періоду для такого працівника в таблиці 6 додатка 4 Звіту з ЄСВ) необхідно заповнювати два рядки. У кожному з них слід окремо зазначати заробітну плату й нарахований єдиний внесок як для основного працівника та як для сумісника (зазначивши в графі 22 відповідну «ознаку наявності трудової книжки»). У графі 15 «Кількість календарних днів перебування у трудових/цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця» указується інформація про кількість календарних днів трудових відносин у звітному місяці лише в одному рядку, де відображено дані про суми нарахованої зарплати за основним місцем роботи.

Стосовно ситуації щодо мобілізованого працівника, який загинув: якщо роботодавець отримав свідоцтво про смерть працівника, тоді вказаний документ є підставою для відображення дати закінчення трудових відносин із застрахованою особою в таблиці 5 додатка 4 (Звіт із ЄСВ).

Відповідних висновків доходить ПФУ в листі від 16.11.2016 р. № 36884/05-10.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»