Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у листі від 02.12.2016 р. № 26164/6/99-99-15-03-02-15 зазначила, що суб'єкт господарювання, який є перевізником (надає послуги перевезення), визначає свої податкові зобов'язання з ПДВ із вартості наданих ним послуг із перевезення. У податковій накладній, що складається суб'єктом господарювання, який надає послуги з перевезення, відображається вартість послуг із перевезення.

Суб'єкт господарювання, який не є перевізником (не надає послуги перевезення) та здійснює лише прийом замовлень на продаж залізничних або авіаційних квитків (у т.ч. й електронних), прийом коштів за квитки та повернення коштів за невикористані квитки, визначає свої податкові зобов'язання з ПДВ лише з вартості наданих ним послуг щодо виконання замовлення на продаж таких проїзних документів.

У податковій накладній, що складається суб'єктом господарювання, який здійснює прийом замовлень на продаж залізничних квитків, відображаються вартість послуг, наданих у зв'язку з виконанням такого замовлення, та сума ПДВ, визначена з вартості таких послуг.

Водночас при продажу підприємством авіаквитків у касовому чеку РРО мають указуватися загальна вартість придбаних авіаквитків, а також для суб’єктів господарювання, що зареєстровані як платники ПДВ, — окремим рядком літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки у відсотках, загальна сума ПДВ за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка друкуються великі літери «ПДВ» та літерне позначення ставки ПДВ праворуч від надрукованої вартості товару (послуги).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»