Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у листі від 02.12.2016 р. № 26173/6/99-99-15-03-02-15 розглянула ситуацію, коли підприємство планує укласти договір купівлі-продажу майнових прав на нерухоме майно (квартири) (далі — об’єкт інвестування) у житловому будинку, будівництво якого не завершене, із продавцем, котрий є забудовником об'єкта житлового фонду.

Майнові права підприємства — покупця після прийняття об’єкта інвестування в експлуатацію реалізуються шляхом набуття права власності на об’єкт інвестування, оформлення та реєстрації платником податків — покупцем відповідних правовстановлюючих документів на цей об’єкт.

Отже, у такому випадку операція з реалізації майнових прав на нерухоме майно (квартири) для продавця (забудовника об'єкта житлового фонду) із метою обкладення ПДВ є операцією з першого постачання житла (об'єкта житлового фонду), яка обкладається ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20%.

Операції з подальшого постачання готового новозбудованого житла третім особам звільняються від обкладення ПДВ згідно з пп. 197.1.14 ПКУ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»