Новини публікуються мовою оригіналу

НКРЕКП листом від 28.11.2016 р. № 12856/20.2/7-16 відреагувала на звернення ОСББ, житлово-будівельних кооперативів щодо питань:

  • укладання договорів про постачання електричної енергії;
  • здійснення попередньої оплати за електричну енергію;
  • оплату за перетікання реактивної електроенергії та штрафні санкції в разі перевищення договірної величини спожитої електричної енергії (потужності).

Зважаючи на те що ОСББ створюється власниками квартир і виділених нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку, зокрема, для управління, використання спільного майна цього будинку, то ОСББ для укладення договору про постачання електричної енергії на технічні цілі багатоквартирного будинку, щодо якого раніше укладався договір про постачання електричної енергії з іншим споживачем, має надати постачальнику електричної енергії за регульованим тарифом такі документи:

1) заяву щодо укладення договору про постачання електричної енергії із зазначенням місцезнаходження та банківських реквізитів ОСББ;

2) виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб;

3) рішення установчих зборів про створення ОСББ;

4) статут ОСББ;

5) рішення правління ОСББ про надання повноважень голові правління ОСББ або інший уповноваженій особі ОСББ на укладання договору про постачання електричної енергії з переліком адрес багатоквартирних будинків.

Під час зміни форми управління багатоквартирним житловим будинком договір про постачання електричної енергії на технічні цілі багатоквартирного будинку укладається з новим споживачем на умовах договору про постачання електричної енергії, укладеного з попереднім споживачем.

Із метою забезпечення стабільних умов життєдіяльності населення, які забезпечують указані підприємства, установи й організації, було розроблено проект постанови НКРЕКП «Про затвердження Зміни до Правил користування електричною енергією» (далі — Проект).

Проектом передбачено для підприємств ЖКГ і підприємств, які надають послуги щодо забезпечення комунально-побутових потреб населення, у межах наданих населенню послуг, установ й організацій, які фінансуються з державного та/або місцевого бюджету та/або які утримуються за рахунок коштів (внесків) населення, здійснення повної оплати вартості обсягу спожитої електричної енергії один раз за фактичними показами засобів обліку електричної енергії на початку періоду, наступного за розрахунковим, відповідно до договору про постачання або купівлю-продаж електричної енергії.

До набрання чинності вказаним вище проектом НКРЕКП рекомендує сторонам утриматися від унесення змін в договір про постачання електричної енергії в частині здійснення попередньої оплати за спожиту електричну енергію.

До ОСББ можуть бути застосовані вимоги енергопостачальної компанії щодо здійснення оплати за перетікання реактивної електроенергії, а також, оскільки обсяги споживання електричної енергії не лімітуються, до таких споживачів не можуть бути застосовані штрафні санкції в разі перевищення договірної величини споживання електричної енергії (потужності).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»