Новини публікуються мовою оригіналу

Ведення табельного обліку робочого часу на підприємствах, в установах й організаціях регламентується наказом Держкомстату «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці» від 05.12.2008 р. № 489. У табелі обліку використання робочого часу (типова форма № П-5) робляться відмітки про фактично відпрацьований час, відпрацьовані за місяць години, у т.ч. надурочні, вечірні, нічні години роботи тощо, а також інші відхилення від нормальних умов роботи (відпустки, тимчасова непрацездатність, відрядження, прогули тощо).

Форма табеля має рекомендаційний характер і складається з мінімальної кількості показників, необхідних для заповнення форм державних статистичних спостережень. Рекомендаційний характер полягає в тому, що за потреби вона може бути доповнена іншими показниками, потрібними для обліку робочого часу на підприємстві.

У разі необхідності можна застосовувати й іншу форму табеля, але при цьому обов’язковим є наявність первинного обліку показників щодо використання робочого часу, явок і неявок працівників, які визначено формами державних статистичних спостережень із праці.

На це звертає увагу Управління Держпраці у Хмельницькій області.

 Форма та порядок ведення якої затверджені наказом Міндоходів від 16.09.2013 р. № 481.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»