Новини публікуються мовою оригіналу

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 17.11.2016 р. у справі № 817/1589/16 скасовано лист ГУ ДФС у Рівненській області від 26.04.2016 р. № 935/10/17-00-12-01-07 щодо поширення спецрежиму обкладення ПДВ у сфері сільського господарства на послуги, що надаються суб’єкту господарювання, який не є сільгоспвиробником.

У зазначеному листі контролери наполягали:

«операції з надання послуг суб’єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ по вирощуванню зернових та технічних культур з використанням власної (або орендованої) сільськогосподарської техніки, іншим суб’єктам господарювання, які не належать до сільгосптоваровиробників та/або, які не є фізичними особами, суб’єкт спеціального режиму оподаткування відображає в податковій декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом».

Суд, своєю чергою, не погоджується з таким висновком контролюючого органу та вважає: на роботи, проведені відповідно до умов договору підряду підприємством-позивачем щодо вирощування зернових і технічних культур поширюється дія спецрежиму оподаткування діяльності у сфері сільського господарства незалежно від того, хто є отримувачем продукції рослинництва.

Про умови застосування спецрежиму обкладення ПДВ читайте також у матеріалах:

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»