Новини публікуються мовою оригіналу

Фахівці ДФСУ в підкатегорії 119.07 системи «ЗІР» роз’яснили порядок зняття з обліку в контролюючих органах постійних представництв нерезидентів у разі прийняття нерезидентом рішення про припинення господарської діяльності через постійне представництво.

Як роз’яснили контролери,  у разі прийняття рішення нерезидентом про припинення господарської діяльності через постійне представництво такий нерезидент (постійне представництво нерезидента):

1) подає до відповідного контролюючого органу повідомлення про припинення господарської діяльності в довільній формі;

2) здійснює розрахунки з бюджетом із податку на прибуток й інших податків і зборів;

3) подає до контролюючого органу, у якому перебуває на обліку, за останній податковий період розрахунок податкових зобов’язань нерезидентів і звіт про утримання та внесення до відповідного бюджету податків, установлених ПКУ.

У разі якщо постійне представництво закривається (ліквідується), то після зняття ознаки платника податку на прибуток, проведення розрахунків із бюджетом зі сплати всіх податків, зборів та за відсутності в нерезидента будь-яких об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням, контролюючий орган здійснює зняття з обліку такого постійного представництва за загальними процедурами, установленими р. ХІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»