Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у листі від 23.11.2016 р. № 25307/6/99-99-13-02-03-15 повідомила: якщо роботодавцем організовується для працівників безкоштовне харчування за принципом «шведського столу», коли неможливо визначити кількість спожитих продуктів кожною окремою особою, тобто отриманий дохід у вигляді додаткового блага не може бути персоніфікований, то вартість такого харчування не може розглядатись як об’єкт оподаткування.

Варто зауважити: раніше податківці ГУ ДФС у Миколаївській області в листі від 18.11.2016 р. № 3955/10/14-29-13-01-12 пояснювали, що надане безкоштовне харчування обкладається ПДФО за умови, якщо ведеться облік працівників (ми писали про це в новині «Як оподатковується безкоштовне харчування працівників на умовах «шведського столу»).

Водночас суми ПДВ, нараховані (сплачені) підприємством — платником податку у зв’язку з придбанням продуктів харчування для забезпечення безкоштовного харчування своїх працівників на умовах «шведського столу», включаються до складу податкового кредиту такого підприємства за умови наявності відповідного документального підтвердження (податкові накладні/розрахунки коригування до цих податкових накладних, зареєстровані в ЄРПН, митні декларації, інші документи, передбачені п. 201.11 ПКУ).

При цьому якщо вартість зазначеного безкоштовного харчування включається до вартості товарів/послуг, операції з постачання яких є об’єктом оподаткування та пов’язані з отриманням доходів зазначеним підприємством, ці товари визнаються такими, що призначаються для використання/використані в господарській діяльності, і додаткове нарахування податкових зобов’язань за правилами, установленими п. 198.5 ПКУ, не здійснюється.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»