Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у підкатегорії 210.08 системи «ЗІР» повідомила, що платник податків здійснює доплату митних платежів у разі самостійного виявлення факту заниження податкового зобов’язання до Державного бюджету України.

Водночас для уточнення реквізитів бюджетних рахунків, на які необхідно перерахувати суму доплати митних платежів, платник податків може звернутися до органу доходів і зборів, яким оформлюватиметься аркуш коригування, для отримання відповідної інформації.

Керуючись п. 37 Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 р. № 450 (даліПоложення № 450), після завершення митного оформлення зміни до митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа (далі — МД) можуть уноситися, зокрема, шляхом заповнення й оформлення органом доходів і зборів аркуша коригування за формою згідно з додатком 4 до Положення № 450.

Унесення змін до МД шляхом оформлення аркуша коригування здійснюється в порядку, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 06.11.2012 р. № 1145 (даліПорядок № 1145).

Так, аркуш коригування складається посадовою особою органу доходів і зборів, яким здійснювався випуск товарів за МД, у строк, що не перевищує 10-ти робочих днів із дня надходження до такого органу інформації про доплату сум митних платежів або реєстрації заяви декларанта (уповноваженої особи) у цьому органі.

У разі складання аркуша коригування у випадку доплати митних платежів заповнюються розділи II та III аркуша коригування (п. 12 Порядку № 1145).

При цьому в колонці «Дата» р. III аркуша коригування зазначається дата перерахування коштів до Державного бюджету України.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»