Новини публікуються мовою оригіналу

Комітет із питань податкової та митної політики сформував свої пропозиції до проекту Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращання інвестиційного клімату в України (№ 5368).

Серед них, зокрема, норми, які передбачають можливість зупинити реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН у порядку, визначеному КМУ, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначатимуться:

а) порядковий номер і дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування;

в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень і/або копії документів (за виключним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Письмові пояснення та/або копії документів платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного в такій податковій накладній/розрахунку коригування.

Податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в ЄРПН було зупинено, реєструється в день настання однієї з таких подій:

а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН;

б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Період із 1 квітня 2017 року до 1 липня 2017 року буде перехідним, протягом якого процедура зупинення здійснюватиметься без фактичного зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у ЄРПН.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»