Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 14.11.2016 р. № 24498/6/99-99-15-03-02-15 розглянула звернення платника податку щодо законодавчого визначення терміна «аудит» для цілей обкладення ПДВ і порядку обкладення ПДВ операції платника податку з постачання нерезиденту послуг з експертизи документації та оцінки відповідності стандартам управління якістю.

У зазначеному листі контролери повідомили:

  • у разі якщо послуги з експертизи документації та оцінки відповідності стандартам управління якістю, котрі платник податку надає нерезиденту, у розумінні положень Господарського кодексу України (даліГКУ), Закону України «Про аудиторську діяльність» від 22.04.1993 р. № 3125-XII (даліЗакон № 3125) та Переліку аудиторських послуг підпадають під визначення терміна «аудит» (аудиторських послуг) і зазначене товариство відповідає вимогам чинного законодавства щодо аудиторської діяльності, то для цілей обкладення ПДВ місцем постачання таких послуг згідно з пп. «в» п. 186.3 ПКУ є місце реєстрації їх отримувача. Своєю чергою, у такому разі операції з постачання послуг, перелічених у зверненні, не є об’єктом обкладення ПДВ;
  • у разі якщо перелічені в зверненні послуги (експертиза документації та оцінки відповідності стандартам управління якістю), які платник податку надає нерезиденту, у розумінні положень ГКУ, Закону № 3215 та Переліку аудиторських послуг, не підпадають під визначення терміна «аудит» (аудиторських послуг) та/або зазначене товариство не відповідає вимогам чинного законодавства щодо аудиторської діяльності, то для цілей обкладення ПДВ місцем постачання таких послуг згідно з п. 186.4 ПКУ є місце реєстрації їх постачальника. Своєю чергою, у такому разі операції з постачання послуг, перелічених у зверненні, є об’єктом обкладення ПДВ й обкладаються податком у загальновстановленому порядку за основною ставкою.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»