Новини публікуються мовою оригіналу

Допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матерям (батькам) у разі смерті одного з батьків, які мають дітей віком до 18-ти років (якщо діти навчаються за денною формою в загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах I–IV рівнів акредитації, — до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23-х років), надається в розмірі, що дорівнює різниці між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців.

  • Для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку групи 1, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів, до сукупного доходу за кожен місяць ураховується дохід на рівні 2-х розмірів прожиткового мінімуму, установленого для працездатних осіб, чинного на відповідний місяць.
  • Для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку групи 2, — 3-х розмірів прожиткового мінімуму, установленого для працездатних осіб.
  • Для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку групи 3, — 4-х розмірів прожиткового мінімуму, установленого для працездатних осіб.

Відповідні новації для фізичних осіб — підприємців містить постанова КМУ від 30.11.2016 р. № 890.

Аналогічне стосується й сукупного доходу під час призначення тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину чи місце проживання (перебування) їх невідоме.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»