Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у м. Києві в листі від 01.12.2016 р. № 25319/10/26-15-13-01-12 повідомило: дистриб’ютор у разі отримання мотиваційних і стимулюючих виплат (премій, бонусів, інших заохочень) від продавця у зв’язку з досягненням відповідних показників і виконанням плану продажу зобов’язаний визначити податкові зобов’язання з ПДВ виходячи із суми отриманих мотиваційних і стимулюючих виплат (премій, бонусів, інших заохочень), і скласти й зареєструвати в ЄРПН податкову накладну.

У продавця під час виплати мотиваційних виплат (премій, бонусів, інших заохочень) дистриб’ютору, відповідно до п. 198.3 ПКУ, виникає право на формування податкового кредиту (за умови реєстрації в ЄРПН податкової накладної, складеної дистриб’ютором).

Водночас вартість безоплатно отриманих товарів або сума грошових коштів, які надаються в обмін на накопичені бали, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку винятково у випадку, якщо вона має індивідуальний (персональний) характер. Якщо одержувачами товарів і грошових коштів є невизначене коло осіб, то сума таких доходів не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»