Новини публікуються мовою оригіналу

Відповідно до п. 38 підрозділу 4 р. ХХ ПКУ, платники податку на прибуток підприємств сплачують до 31 грудня 2016 року авансовий внесок із цього податку в розмірі 2/9 податку на прибуток, нарахованого в податковій звітності за три квартали 2016 року. Розрахунок такого авансового внеску подається платником податку в податковій декларації за три квартали 2016 року. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов’язань.

Згідно з абз. 3 п. 87.1 ПКУ, сплата грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків із відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів.

Наказом Мінфіну України «Про бюджетну класифікацію» від 14.01.2011 р. № 11 не передбачено окремих кодів бюджетної класифікації для обліку надходжень авансових внесків із податку на прибуток. Тобто перерахування сум авансових внесків із податку на прибуток підприємств повинно здійснюватися платниками на бюджетні рахунки за кодами бюджетної класифікації, передбаченими для обліку податку на прибуток підприємств.

Зважаючи на те що перерахування сум авансових внесків у розмірі 2/9 податку на прибуток, нарахованого в податковій звітності за три квартали 2016 року, провадиться платниками на бюджетні рахунки за кодами бюджетної класифікації, передбаченими для обліку податку на прибуток підприємств, платник податку має право врахувати переплату із цього податку в сплату авансового внеску в межах цієї суми. Зарахування таких надміру сплачених грошових зобов’язань із податку на прибуток здійснюється в сплату авансового внеску в автоматичному режимі (без заяви платника).

Таке роз’яснення податківці надали в листі ДФСУ від 30.11.2016 р. № 25825/6/99-95-42-01-15.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»