Новини публікуються мовою оригіналу

Презентовано концепцію нової моделі валютного регулювання — інформує прес-служба НБУ.

Нова модель валютного регулювання буде втілена в життя за допомогою нового законодавства, яке посяде місце застарілого Декрету КМУ «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» від 1993 року та численних нормативно-правових актів.

Унаслідок цього буде розроблено проект закону «Про іноземну валюту» — єдиного рамкового закону, який визначатиме основні принципи валютного регулювання в країні. Відповідно до плану-графіка проекту, перший проект закону буде представлений у другому кварталі 2017 року.

Лібералізація системи валютного регулювання на шляху до цільової моделі відбуватиметься поступово — у декілька етапів, які можуть здійснюватися паралельно:

  • Етап 0. На початковому етапі ми маємо намір зняти обмеження з експортно-імпортних операцій та прямих іноземних інвестицій, які спрямовані на підвищення експортного потенціалу нашої країни.
  • Етап 1. На цьому етапі будуть зняті обмеження з портфельних інвестицій та потоків боргового капіталу.
  • Етап 2. На останньому етапі будуть скасовані всі перешкоди для фінансових операцій фізичних осіб за кордон.

Для повного переходу до більш ліберальної моделі валютного регулювання місце жорсткого валютного регулювання має посісти ефективне податкове регулювання. За ініціативи НБУ Комітет Верховної Ради з питань податкової та митної політики вже підготував для розгляду в парламенті 2 законопроекти, які покликані запровадити в Україні 5 ключових та найбільш нагальних із 15 рекомендацій ОЕСР щодо протидії зменшенню податкової бази та переміщенню прибутків за кордон (або BEPS). Також вони передбачають приєднання України до механізму автоматичного обміну інформацією з фіскальними органами інших країн.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»