Новини публікуються мовою оригіналу

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг» від 03.11.2016 р. № 1724-VIII уніс зміни до Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» від 16.04.1991 р. № 959-XII.

Зокрема законодавець чітко врегулював, що зовнішньоекономічний договір (контракт) — це насамперед домовленість двох або більше суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та їх іноземних контрагентів, спрямована на встановлення, зміну або припинення їх взаємних прав й обов'язків у зовнішньоекономічній діяльності. І така домовленість не завжди може бути матеріально оформленою. Інакше кажучи, такий договір може бути укладено в електронній формі.

На підтвердження цьому ст. 6 Закону про ЗЕД було доповнено фразою такого змісту:

«У разі експорту послуг (крім транспортних) зовнішньоекономічний договір (контракт) може укладатися шляхом прийняття публічної пропозиції про угоду (оферти) або шляхом обміну електронними повідомленнями, або в інший спосіб, зокрема шляхом виставлення рахунка (інвойсу), у тому числі в електронному вигляді, за надані послуги».

Крім того, законодавець звільнив від валютного контролю експорт послуг.

Фактично експортна ст. 1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 23.09.1994 р. № 185/94-ВР діятиме лише на:

  • експорт продукції;
  • експорт робіт;
  • експорт транспортних послуг.

У разі експорту послуг (окрім транспортних і страхових), прав інтелектуальної власності, авторських і суміжних прав — валютний контроль НЕ діятиме.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»