Новини публікуються мовою оригіналу

Уряд ухвалив низку постанов, які закладають засади реформування системи охорони здоров’я в Україні та вирішують оперативні питання управління медичною сферою.

Зокрема затверджено 2 концепції: реформи фінансування системи охорони здоров’я та розвитку системи громадського здоров’я. Також ухвалено постанову щодо утворення госпітальних округів, затверджено ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, постанову, що спрощує лікарням процес формування кошторисів. Про це повідомляється на Урядовому порталі.

У пакеті документів, наданих на розгляд Уряду, МОЗ також запропонував проект постанови, який підсилює автономізацію медзакладів.

Нагадаємо: раніше профільне міністерство скасувало відповідний наказ, надавши право медзакладам самостійно формувати свій штатний розклад. Ухвалена на засіданні 30.11.2016 р. постанова «Про внесення змін до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ» надає всім медичним закладам країни автономію фінансового планування вже з наступного року та, по суті, переводить медичні заклади на «глобальний бюджет».

Відтепер кошториси складатимуться за спрощеною економічною класифікацією, яка містить лише 2 коди — поточні та капітальні видатки. Керівники закладів можуть оперативно здійснювати перерозподіл коштів між статтями, ухвалювати більш гнучкі та якісні управлінські рішення. Звітність по витратах подаватиметься за всіма кодами економічної класифікації.

До того ж розпочато процес створення госпітальних округів — механізму співпраці між органами місцевої влади (районами, містами, ОТГ) із метою кращого управління медичною інфраструктурою. Відповідна ухвалена постанова встановлює технічні критерії для визначення географічних меж госпітальних округів і порядок їх створення:

  • наявність, принаймні, однієї лікарні інтенсивного лікування (першого чи другого рівня);
  • охоплення території з населенням щонайменше 200 тис. осіб — у разі наявності лікарні 2-го рівня або 120 тис. осіб — у разі наявності лікарні лише 1-го рівня;
  • можливість доїжджання до лікарні інтенсивного лікування з будь-якої точки округу протягом 60 хвилин.

Обласні державні адміністрації повинні протягом місяця надати МОЗ пропозиції щодо складу та меж округів. Їх перелік окремою постановою Кабмін повинен затвердити до 1 лютого 2017 року.

Уряд також підтримав постанову «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)». Ухвалення Ліцензійних умов дозволить визначити єдині вимоги до суб’єктів ринку лікарських засобів і створить умови для забезпечення захисту законних інтересів громадян у частині отримання ними лікарських засобів належної якості.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»