Новини публікуються мовою оригіналу

Мінсоцполітики в листі від 17.10.2016 р. № 376/06/186-16 розглянуло питання щодо тимчасового виконання обов’язків відсутнього працівника.

Тимчасове виконання обов’язків за посадою відсутнього працівника покладається на іншого працівника наказом (розпорядженням) по підприємству, установі, організації.

Згідно з роз’ясненням Державного комітету Ради Міністрів СРСР з питань праці та заробітної плати, Секретаріату Всесоюзної Центральної Ради Професійних Спілок «Про порядок оплати тимчасового заступництва» від 29.12.1965 р. № 30/39, тимчасовим заміщенням вважається виконання службових обов’язків за посадою тимчасово відсутнього працівника, коли це викликано виробничою необхідністю.

Керівник (головний бухгалтер) підприємства передусім є посадовою особою, яка перебуває з підприємством, установою, організацією в трудових відносинах, що регулюються нормами трудового законодавства України.

У період відпустки керівник (головний бухгалтер) не може виконувати посадові обов’язки, оскільки відпустка є формою відпочинку, що гарантується всім працівникам (ст. 45 Конституції України). У період відпустки працівник не може бути притягнений до відповідальності за неналежне виконання своїх обов’язків, а тому його повноваження на цей період мають бути припинені.

Неможливість виконання працівником своїх обов’язків під час відпустки можна обґрунтувати також тією обставиною, що ст. 79 Кодексу законів про працю України передбачена можливість відкликання працівника з відпустки в установленому порядку. Також законодавством передбачена можливість суміщення посад і виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника. Для виконання функцій керівника (головного бухгалтера) на час його відпустки може бути призначений виконувач обов’язків керівника (головного бухгалтера), який користується всіма повноваженнями керівника (головного бухгалтера), у т.ч. правом підпису.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»