Новини публікуються мовою оригіналу

Застрахована особа має право на лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд). Це передбачає ст. 29 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105 (даліЗакон № 1105).

Крім того, застрахованій особі, яка направляється на лікування в реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм безпосередньо зі стаціонару лікувального закладу, допомога по тимчасовій непрацездатності надається за весь час перебування в санаторно-курортному закладі (з урахуванням часу на проїзд до санаторно-курортного закладу й у зворотному напрямку) (абз. 2 ч. 10 ст. 22 Закону № 1105).

Відповідно до п. 2.14 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 р. № 455 (даліІнструкція № 455), при направленні хворих на доліковування в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів безпосередньо зі стаціонарів, згідно з висновком ЛКК, листок непрацездатності подовжується лікуючим лікарем санаторно-курортного закладу на весь строк, який потрібний для закінчення призначеного лікування та реабілітації з урахуванням проїзду, але не більше строку, передбаченого п. 4.1 Інструкції № 455.

Отже, застрахована особа, яка направляється на відновлювальне лікування, одночасно має право й на допомогу по тимчасовій непрацездатності.

Окрім того, закупівля послуг санаторно-курортних закладів із відновлювального лікування застрахованих осіб і членів їх сімей здійснюється за рахунок коштів Фонду. Із метою забезпечення хворих реабілітаційним лікуванням робочими органами Фонду ведеться постійна співпраця з відбірковими комісіями лікувально-профілактичних закладів.

Таку інформацію на своєму офіційному веб-сайті розмістив Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»