Новини публікуються мовою оригіналу

Уряд постановою від 09.11.2016 р. № 863 погодився з пропозицією МОЗ запровадити з 1 квітня 2017 року відшкодування вартості лікарських засобів під час амбулаторного лікування осіб, що страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет II типу, бронхіальну астму, за переліком міжнародних непатентованих назв лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню.

Установлено, зокрема:

  • на лікарські засоби граничну постачальницько-збутову надбавку (постачальницьку винагороду) у розмірі 5% і граничну торговельну надбавку (націнку) у розмірі 15% з урахуванням податків і зборів. Порядок розрахунку зазначених надбавок установлюється МОЗ;
  • що рецепти на лікарські засоби виписуються за місцем надання медичної допомоги особам, які страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет II типу, бронхіальну астму, на рецептурних бланках форми № 1 із зазначенням міжнародних непатентованих назв лікарських засобів, дозування та форми випуску;
  • відшкодування вартості лікарських засобів здійснюється за рахунок коштів цільової субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Окрім того, постановою КМУ від 09.11.2016 р. № 862 запроваджується з 1 січня 2017 року державне регулювання граничних цін на лікарські засоби шляхом установлення МОЗ референтних цін на лікарські засоби, у межах яких визначається оптово-відпускна ціна.

Зокрема, установлено на лікарські засоби, закупівля яких повністю або частково фінансується з державного чи місцевого бюджету, граничну постачальницько-збутову надбавку (постачальницьку винагороду) у розмірі 5% і граничну торговельну надбавку (націнку) у розмірі 15% з урахуванням податків і зборів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»