Новини публікуються мовою оригіналу

Мінсоцполітики в листі від 28.10.2016 р. № 616/13/116-16 висловило позицію щодо розрахунку кількості невикористаних днів відпустки, котрі підлягають компенсації в разі звільнення педпрацівника, який пропрацював менше одного місяця.

При звільненні керівних, педагогічних, наукових і науково-педагогічних працівників навчальних закладів та навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, які до звільнення пропрацювали не менш як 10 місяців, грошова компенсація виплачується за не використані ними дні щорічної основної відпустки з розрахунку повної її тривалості, а особам, які до звільнення пропрацювали менш як 10 місяців, — пропорційно до відпрацьованого ними часу (із розрахунку тривалості щорічної основної відпустки за кожен відпрацьований місяць 5,6; 4,2 і 2,8 календарного дня при тривалості щорічної основної відпустки, відповідно, 56, 42 і 28 календарних днів).

Якщо ж педагогічний працівник пропрацював менше одного місяця, кількість днів щорічної основної відпустки, за які необхідно виплатити компенсацію, слід розрахувати виходячи з фактичної належної йому тривалості щорічної відпустки, яка визначається пропорційно відпрацьованому ним часу.

У разі якщо в працівника щорічна основна відпустка становить 56 к. дн., робочий рік, за який надається відпустка, розпочинається з 12.09.2016 р. і закінчується датою звільнення з роботи — 15.09.2016 р. У цьому випадку працівник відпрацював 4 к. дн.

Тобто тривалість днів щорічної відпустки пропорційно відпрацьованому часу можна розрахувати в такий спосіб.

Визначається кількість днів щорічної основної відпустки, які припадають на 1 календарний день, без урахування святкових і неробочих днів загалом за рік:

56 к. дн. відпустки : (366 - 11) = 0,1577 к. дн.

Одержаний результат перемножується на кількість календарних днів без урахування святкових і неробочих днів, відпрацьованих працівником у робочому періоді з 12.09.2016 р. по 15.09.2016 р. включно:

0,1577 к. дн. х 4 к. дн. = 0,6308 к. дн.

У наведеному прикладі на момент звільнення працівник мав право на 1 (з урахуванням математичних правил округлення) календарний день щорічної основної відпустки.

Також не буде помилкою застосування формули, де:

  • 5,6 — тривалість щорічної основної відпустки за відпрацьований місяць для працівників, які пропрацювали менш ніж 10 місяців, у календарних днях;
  • 30 — кількість календарних днів у місяці, у якому працівник звільняється (пропрацював неповний місяць);
  • 4 — кількість календарних днів без урахування святкових і неробочих днів, відпрацьованих працівником у місяці, у якому він звільняється.

Отже, 5,6 : 30 х 4 = 0,7, що дорівнює 1 календарному дню з урахуванням математичних правил округлення.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»