Новини публікуються мовою оригіналу

Уряд інформує, що механізм реферування цін на ліки розпочне діяти з 1 січня 2017 року. Буде сформовано граничну ціну на лікарський засіб.

Як діятиме механізм відшкодування вартості ліків (реімбурсації) на практиці?

1. Пацієнт їде до сімейного лікаря.

2. Сімейний лікар прописує рецепт по МНН, форму та дозу.

3. Пацієнт із рецептом прямує до аптеки.

4. Якщо ціна лікарського засобу в аптеці не перевищує мінімальну ціну в Україні та не перевищує встановлену МОЗ референтну ціну, пацієнт отримує лікарський засіб безоплатно (повна реімбурсація).

5. Якщо ціна лікарського засобу в аптеці перевищує мінімальну ціну в Україні, однак є нижчою, ніж медіанна ціна, пацієнт отримує відшкодування коштів, витрачених на придбання лікарського засобу в розмірі мінімальної ціни лікарського засобу в Україні (часткова реімбурсація).

6. Якщо ціна лікарського засобу в аптеці перевищує медіанну ціну, пацієнт не отримує жодного відшкодування придбання лікарського засобу (без реімбурсації).

Аптека надає місцевій владі фінансовий звіт і документальне підтвердження продажу лікарських засобів, котрі підлягають відшкодуванню, й отримує повернення коштів із місцевих бюджетів протягом 15-ти робочих днів.

У кожному аптечному закладі, що бере участь у програмі реімбурсації, обов’язково мають бути наявні найдешевший генерик (найдешевший препарат) і перелік цін відшкодування.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»