Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС листом від 15.11.2016 р. № 24576/6/99-99-15-02-02-15 повідомила: інформація про ціни співставних неконтрольованих операцій, що відображені у звіті суб’єкта оціночної діяльності, може бути використана як одне з інформаційних джерел для встановлення відповідності умов контрольованих операцій принципу «витягнутої руки».

Нагадаємо: контролюючий орган використовує ті самі джерела інформації, що й платник податків, якщо не доведено, що інші джерела інформації надають можливість отримати вищий рівень зіставності комерційних і фінансових умов операцій. При цьому для зіставлення з метою оподаткування умов контрольованих операцій з умовами неконтрольованих операцій контролюючий орган не має права використовувати інформацію, яка не є загальнодоступною (зокрема інформацію, доступ до якої наявний лише в органів державної влади) (пп. 39.5.3 ПКУ)

Водночас у листі ДФС від 18.11.2016 р. № 24927/6/99-99-15-02-02-15 ідеться про те, що комерційні бази даних компаній, а саме Bureau Van Dijk (Orbis, Amadeus, RUSLANA), Інтерфакс (Спарк), можуть використовуватися як загальнодоступні джерела інформації про зіставні операції та осіб для встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки» згідно з п. «б» пп. 39.5.3.1 ПКУ.

Окрім того, зміст Настанов Організації економічного співробітництва та розвитку щодо трансфертного ціноутворення для транснаціональних компаній та податкових служб може слугувати орієнтиром у напрямі, зокрема, вибору застосування методів трансфертного ціноутворення.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»