Новини публікуються мовою оригіналу

Судова палата в цивільних справах ВСУ в постанові від 16.11.2016 р. у справі № 6-2469цс16 надала деякі роз’яснення щодо обчислення строку позовної давності.

Так, судді ВСУ повідомили: порівняльний аналіз термінів «довідався» і «міг довідатися», що містяться в ст. 261 ЦКУ , надає підстави для висновку про презумпцію можливості й обов’язку особи знати про стан своїх майнових прав. А тому доведення факту, через який позивач не знав про порушення свого цивільного права й саме із цієї причини не звернувся за його захистом до суду, недостатньо.

  Перебіг позовної давності розпочинається від дня, коли особа довідалася чи могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила (ч. 1 ст. 261 ЦКУ).

Позивач повинен також довести той факт, що він не міг дізнатися про порушення свого цивільного права, що також випливає із загального правила, установленого ст. 60 ЦПКУ, про обов’язковість доведення стороною спору тих обставин, на котрі вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідач, навпаки, мусить довести, що інформацію про порушення можна було отримати раніше.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»