Новини публікуються мовою оригіналу

НАЗК на своєму сайті виклало відповіді на найпоширеніші запитання, що виникають у суб’єктів декларування під час подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави й місцевого самоврядування.

Серед таких, зокрема:

1. Декларанту невідомі окремі відомості щодо майна чи окремі відомості стосовно майна не існують, що робити?

Система подання й оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави чи місцевого самоврядування, передбачає:

  • у разі якщо декларанту невідомі окремі відомості щодо майна. застосовувати кнопку «Не відомо», яка з’являється при встановленні курсора в поле, що заповнюється;
  • у разі якщо окремі відомості щодо майна відсутні, застосовувати кнопку «Не застосовується», яка з’являється при встановленні курсора в поле, що заповнюється.

2. Яким чином відображати в декларації суму кредиту — усю суму кредиту, зобов’язання за яким виникли у звітному періоді, чи фактично отриману частину кредиту станом на кінець звітного періоду?

Якщо у звітному періоді суб’єкт декларування або член його сім’ї уклав кредитний договір на суму, що перевищує 50 МЗП, установлених на 1 січня звітного періоду, але станом на останній день звітного періоду (наприклад, 31 грудня для щорічної декларації) отримав лише частину передбаченого договором кредиту, то в декларації у розділі «Фінансові зобов’язання» зазначається інформація про таке зобов’язання, і як розмір зобов’язання вказується повна сума кредиту згідно з договором. При цьому кошти, які були фактично отримані відповідно до кредитного договору у звітному періоді, незалежно від суми зобов’язання, слід зазначити в розділі декларації «Доходи, у тому числі подарунки» як «Інший дохід» та в розділі «Грошові активи», якщо ці кошти належать суб’єкту декларування або члену його сім’ї станом на останній день звітного періоду та їхній розмір перевищує встановлений поріг декларування.

3. Чи підлягають декларуванню в розділі «Об’єкти нерухомості» надвірні побудови окремо від житлового будинку?

У розділі 3 «Об’єкти нерухомості» декларації суб’єкту декларування не потрібно зазначати приналежності житлового будинку, а саме — надвірні побудови, оскільки згідно із законодавством державній реєстрації підлягало право власності на головну річ — житловий будинок, а право власності на приналежності (надвірні побудови) не було зареєстровано окремо.

У розділі 4 «Об’єкти незавершеного будівництва» декларації суб’єкт декларування зазначає об’єкти незавершеного будівництва, об’єкти, не прийняті в експлуатацію, об’єкти, права власності на які не зареєстровані в установленому порядку.

4. Чи зазначати інформацію про членів сім’ї, які спільно не проживають із суб’єктом декларування?

Членами сім’ї суб’єкта декларування є особи, які перебувають у шлюбі, а також їхні діти, у тому числі повнолітні, батьки, особи, котрі перебувають під опікою і піклуванням, інші особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права й обов’язки (крім осіб, взаємні права й обов'язки яких не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.

За наявності таких ознак, як спільне проживання, пов’язаність спільним побутом і наявність взаємних прав та обов’язків (крім осіб, взаємні права й обов’язки яких не мають характеру сімейних) із суб’єктом декларування, членами його сім’ї є також його діти, у тому числі повнолітні, батьки, особи, які перебувають під опікою та піклуванням, і будь-які інші особи, у тому числі особи, які спільно проживають із суб’єктом декларування, але не перебувають із ним у шлюбі.

Решта осіб, за відсутності хоча б однієї із зазначених ознак, з метою декларування не вважаються членами сім’ї суб’єкта декларування.

Зважаючи на викладене, суб’єкт декларування не зазначає інформацію про членів сім’ї, які спільно не проживають.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»