Новини публікуються мовою оригіналу

Визначений п. 187.7 ПКУ спосіб визначення податкових зобов'язань застосовується в разі постачання товарів/робіт/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів. Таким чином, факт розрахунків із постачальниками товарів (робіт, послуг) бюджетними коштами має підтверджуватися належними та допустимими доказами.

Тому саме по собі зазначення в договорах про виконання робіт умови про те, що розрахунки з продавцями здійснюватимуться за рахунок бюджетних коштів, без установлення обставини щодо фактичної належності перерахованих коштів до бюджетних, не може свідчити про те, що на такі зобов'язання поширюються положення п. 187.7 ПКУ. Таким чином, передбачене цією нормою правило формування податкових зобов'язань поширюється винятково на розпорядників й отримувачів бюджетних коштів.

Таких висновків доходить ВАСУ в ухвалі від 02.11.2016 р. № К/800/24094/16.

Судовий спір полягав у тому, що Службою автомобільних доріг у Харківській області  укладено договори з позивачем (дочірнє підприємство «Харківський облавтодор») про закупівлю послуг за державні кошти, а саме — виконання робіт із поточного ремонту автомобільних робіт. А позивач включив суми ПДВ до складу податкового кредиту за фактом здійснення послуг, що підтверджувалося податковими накладними. В акті перевірки податківці вказали наявність порушень податкового законодавства позивачем щодо безпідставного включення до складу податкового кредиту сум ПДВ на підставі податкових накладних, виписаних підрядниками, які складені з порушенням вимог п. 187.7 ПКУ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»