Новини публікуються мовою оригіналу

НБУ дозволив банкам — учасникам міжнародних платіжних систем купувати й перераховувати інвалюту на підставі індивідуальних ліцензій НБУ, якщо метою є розміщення гарантійного депозиту в інвалюті на рахунках міжнародних платіжних систем за межами України.

Наразі юридичні особи можуть купувати й перераховувати на підставі індивідуальної ліцензії інвалюту на суму не більш ніж 50 тис. дол. США в еквіваленті протягом календарного місяця. Завдяки цьому кроку банки зможуть виконувати свої зобов’язання перед міжнародними платіжними системами та забезпечувати для клієнтів проведення розрахунків із використанням платіжних карток міжнародних платіжних систем (VISA, MasterCard).

Також розширено можливості для клієнтів банків-резидентів купувати валюту на міжбанківському ринку. Нині вони можуть проводити такі операції лише за умови, якщо залишок власних коштів в іноземній валюті менший, ніж 25 тис. дол. США (в еквіваленті).

НБУ розширив перелік винятків, які не враховуються до такого залишка. Відтепер при його розрахунку до уваги не братимуться кошти, які ще є на рахунку клієнта, але використовуватимуться в день купівлі інвалюти для здійснення платежів на підставі тих платіжних доручень, які не потребують включення до відповідних реєстрів. Так само до залишка не враховуватимуться кошти, які разом із купленою валютою будуть використані для виконання зобов’язань за операціями з імпорту товарів.

Як повідомляється на сайті НБУ, відповідні зміни затверджено постановою Правління НБУ від 22.11.2016 р. № 402, яка набирає чинності з 23.11.2016 р. та діє до 15.12.2016 р. включно.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»