Новини публікуються мовою оригіналу

Плата нерезиденту за надані резиденту транспортно-експедиційні послуги, згідно з договором транспортного експедирування, не є об’єктом оподаткування згідно з ПКУ.

Якщо експедитор здійснює перевезення вантажу з використанням власного транспортного засобу, то послуги з перевезення розглядаються як фрахт. Сума фрахту, що сплачується резидентом нерезиденту за договорами фрахту, оподатковується за ставкою 6% у джерела виплати таких доходів за рахунок цих доходів.

Водночас у разі здійснення виплати винагороди за фрахтування експедитору-нерезиденту застосовуються положення міжнародних договорів для застосування звільнення від оподаткування чи зменшеної ставки податку на прибуток.

При залученні нерезидентом із метою виконання договору транспортного експедирування третіх осіб, у т.ч. нерезидентів, що надають послуги з фрахту, компенсація таких виплат резидентом нерезиденту-експедитору не вважаються сумою фрахту, що сплачується резидентом нерезиденту за договорами фрахтування. Компенсація таких виплат є іншими доходами, отриманими нерезидентом із джерелом їх походження з України, що оподатковуються за ставкою 15% у порядку, визначеному в пп. 141.4.2 ПКУ.

Якщо відшкодування витрат на фрахтування транспортного засобу здійснюється не безпосередньо фрахтувальнику-нерезиденту, а експедитору, то така виплата не підпадає під дію положень міжнародних договорів для застосування звільнення від оподаткування або зменшеної ставки податку на прибуток.

Таку інформацію розмістило на своєму офіційному веб-сайті ГУ ДФС в Одеській області.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»