Новини публікуються мовою оригіналу

На сайті ДФС у Кіровоградській області опубліковано роз’яснення щодо питання:

«Який порядок відображення в податковій звітності з податку на прибуток та звіту за формою № 1ДФ, та які первинні бухгалтерські й інші документи необхідно мати платнику податків, який перебуває на загальній системі оподаткування, витрат понесених таким платником податків внаслідок наймання житлового приміщення для працівників такого платника податків, які перебувають у відрядженні в іншому населеному пункті, за умови, що наймодавець такого приміщення є платник, який використовує спрощену систему оподаткування (ІІ група)?».

Отже, контролери пояснюють, що ПКУ не передбачено коригування фінансового результату на суму витрат, понесених унаслідок наймання житлового приміщення для працівників, які перебувають у відрядженні в іншому населеному пункті.

Такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату.

Таким чином, підприємством ураховуються витрати, понесені внаслідок наймання житлового приміщення для працівників, які перебувають у відрядженні в іншому населеному пункті, при визначенні фінансового результату до оподаткування згідно з правилами бухгалтерського обліку в разі їх підтвердження належним чином оформленими первинними документами.

Водночас оскільки юридична особа лише компенсує витрати працівника на відрядження, то відображати в податковому розрахунку за ф. 1ДФ сплату працівником коштів за надані під час відрядження фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку послуги така юридична особа не зобов’язана.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»