Новини публікуються мовою оригіналу

Нарахування ЄСВ на виплати соціального характеру, звільненим працівникам, подарунки й матеріальної допомоги ― ці питання виникають мало не щодня. Не менше питань і щодо визначення бази нарахування ЄСВ із розрахунку мінзарплати в разі нарахування лікарняних, декретних, відпускних. На жаль, вони лишилися поза увагою нормотворця, а натомість ДФС видає чимало роз’яснень, але деякі питання лишаються відкритими.

Тонкощі відображення виплат у звітності  з ЄСВ не менш актуальні, адже форми звітності в поточному році вже двічі змінювали. А помилки під час заповнення звітності можуть призвести до застосування адміністративних і фінансових санкцій.

Цей тиждень у нас був присвячений такій темі, як: «ЄСВ: актуальні питання», у межах якої ми розглянули особливості нарахування ЄСВ і відображення у звітності виплат працівникам, виправлення помилок, а також, коли й на підставі чого органи ДФС можуть застосувати адміністративні й фінансові санкції за порушення законодавства по ЄСВ.

Практичні приклади щодо нарахування ЄСВ і відображення виплат і нарахованого ЄСВ у звітності для різних ситуацій можна знайти в перелічених матеріалах, у яких ми розглянули такі теми:

Додатково буде корисно почитати також статті, що були опубліковані на нашому веб-сайті раніше:

Щиро сподіваймося, що ви знайшли в цій добірці всі відповіді на свої запитання.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»