Новини публікуються мовою оригіналу

На офіційному сайті Управління Держпраці в Кіровоградській області розміщено деякі тези проведеного семінару на тему: «Підстави припинення трудового договору, переважне право на залишення на роботі при вивільненні працівників та надання вихідної допомоги».

Серед іншого на семінарі було надано роз’яснення процедури припинення трудового договору в порядку переведення працівника, за його згодою, на інше підприємство, в установу чи організацію чи у зв'язку з переходом на виборну посаду (п. 5 ч. 1 ст. 36 КЗпП України).

Зокрема, зауважено: закон детально не регламентує порядок переведення працівника за його згодою на інше підприємство, в установу, організацію. У зв'язку із цим належить ураховувати необхідність зазначати власником підприємства (установи, організації), до якого працівник переводиться на роботу, у клопотанні про переведення працівника строк, протягом якого він просить звільнити працівника в порядку переведення та протягом якого діятиме обов'язок прийняти на роботу працівника в порядку переведення. Якщо ж цей строк не обмежується, то можливе виникнення спорів через невизначеність у взаємовідносинах сторін.

Водночас наголошено: власник, до якого працівник звернувся з проханням звільнити його в порядку переведення на інше підприємство та надав при цьому клопотання власника підприємства — передбачуваного нового місця роботи, не несе будь-яких обов'язків перед працівником або власником, який звернувся з клопотанням про звільнення працівника. Він може на власний розсуд заяву та клопотання задовольнити чи відмовити в їх задоволенні.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»