Новини публікуються мовою оригіналу

Мін’юст України в листі від 17.10.2016 р. № 35488/28454-0-33-16/7 повідомив: органам місцевого самоврядування не потрібно підтверджувати своїми установчими документами відповідність вимогам п. 133.4 ПКУ щодо статусу неприбуткової організації.

До неприбуткових організацій, що відповідають вимогам згаданого пункту та не є платниками податку, зокрема, можуть належати бюджетні установи.

Згідно зі ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування» від 21.05.1997 р. № 280/97-ВР (даліЗакон № 280), районні й обласні ради — це органи місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ і міст. Вони є юридичними особами й наділяються повноваженнями, у межах яких діють самостійно та несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону.

Своєю чергою, районні й обласні ради затверджують районні й обласні бюджети, які формуються з коштів держбюджету для їх відповідного розподілу між територіальними громадами чи для виконання спільних проектів і з коштів, залучених на договірних засадах із місцевих бюджетів для реалізації спільних соціально-економічних та культурних програм, контролюють їх виконання (ч. 2 ст. 61, ч. 1 ст. 62 Закону № 280).

Таким чином, районні й обласні ради (органи місцевого самоврядування), які повністю утримуються за рахунок, відповідно, держбюджету чи місцевого бюджету, є бюджетними установами (провадять свою діяльність на підставі кошторису), а ті, своєю чергою, є неприбутковими.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»