Новини публікуються мовою оригіналу

Верховною Радою 15.11.2016 р. ухвалено Закон України «Про споживче кредитування» (законопроект № 2455).

Документом передбачається, зокрема:

1. Обов’язок кредитодавця надавати й роз’яснювати умови й особливості споживчого кредиту та обов’язок банку або іншої фінансової установи проводити оцінку кредитоспроможності позичальника.

2. Заборонено рекламу нуль відсотків кредитів і кредитів без документального підтвердження фінансового стану позичальника.

3. Споживач буде поінформований про ефективну, а не номінальну процентну ставку, починаючи від реклами кредиту й закінчуючи укладеним договором.

4. Споживач у разі дострокового повернення споживчого кредиту сплачує кредитодавцю проценти за користування кредитом і вартість усіх послуг, пов'язаних з обслуговуванням та погашенням кредиту, за період фактичного користування кредитом.

5. Кредитодавцю забороняється відмовляти споживачу в прийнятті платежу в разі дострокового повернення споживчого кредиту. Також кредитодавцю забороняється встановлювати споживачу будь-яку плату, пов'язану з достроковим поверненням споживчого кредиту.

6. У разі затримання споживачем сплати частини споживчого кредиту й/або процентів щонайменше на 1 календарний місяць, а за споживчим кредитом, забезпеченим іпотекою, та за споживчим кредитом на придбання житла — щонайменше на 3 календарні місяці кредитодавець має право на вимогу повернення споживчого кредиту в повному обсязі, строк виплати якого ще не настав, якщо таке право передбачене договором. Кредитодавець зобов’язаний у письмовій формі повідомити споживача про таке порушення із зазначенням дій, необхідних для його усунення, та строку, протягом якого вони мають бути здійснені.

Ухвалений Закон поширюватиметься на всі споживчі кредити, тобто на кредити: для особистих цілей, сімейних потреб і не охоплює кредити для підприємницьких цілей.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»