Новини публікуються мовою оригіналу

Оскільки на суму компенсації за невикористану щорічну відпустку нараховується ЄСВ, то зазначена виплата враховується при обчисленні середньої зарплати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності й пологах.

Водночас Мінсоцполітики в листі від 23.08.2012 р. № 227/18/99-12 пояснювало: якщо компенсація за невикористану відпустку нарахована та виплачена в місяці розрахункового періоду, вона включається для розрахунку допомоги.

У разі якщо компенсація за невикористану відпустку лише виплачена в місяці розрахункового періоду, вона не включається для розрахунку допомоги.

Отже, за умови, якщо компенсація за невикористану відпустку була нарахована на попередньому місці роботи, а виплачена на новому місці роботи, то в разі настання страхового випадку в період перебування в трудових відносинах за новим місцем роботи при обчисленні середньої зарплати вона не враховується. Якщо ж компенсація була і нарахована, і виплачена в розрахунковому періоді за останнім місцем роботи, вона враховується при обчисленні середньої зарплати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності й пологах.

Такі висновки наводить ФСС з ТВП на своєму сайті.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»