Новини публікуються мовою оригіналу

Будь-які витрати на відрядження не включаються до оподатковуваного доходу платника податку за наявності документів, що підтверджують зв’язок такого відрядження з господарською діяльністю роботодавця/сторони, що відряджає.

Якщо так стається, що підтвердити цей зв'язок не вдається документально, а кошти було видано й витрачено фізособою, яка не перебуває в трудових відносинах зі своїм роботодавцем або є членом керівних органів підприємств, то вони розцінюватимуться як надане додаткове благо. А отже — обкладатися ПДФО та військовим збором. Однак як бути, якщо відсутній додатковий дохід такій фізособі, з якого можна утримати податки.

ДФС не надає на це питання відповіді. Однак у листі від 03.11.2016 р. № 23653/6/99-99-13-02-03-15 вказує: якщо оподатковуваний дохід нараховується (виплачується) фізичній особі податковим агентом, то ПДФО (військовий збір) нараховується, утримується й сплачується цим агентом винятково за рахунок такого доходу.

Водночас якщо податковий агент приймає рішення щодо проведення нарахування та сплати ПДФО (військового збору) із зазначеного доходу за рахунок власних коштів, то сума коштів у розмірі неутриманого податку (збору) є доходом у вигляді додаткового блага й обкладається ПДФО (військовим збором) на загальних підставах.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»