Новини публікуються мовою оригіналу

Управління Держпраці у Хмельницькій області надало деякі роз’яснення стосовно дотримання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів та процедури подання звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів (далі — звіт).

Так, звіт складається роботодавцями щороку і до 1 березня, наступного після звітного періоду, подається чи надсилається рекомендованим листом за місцем їх державної реєстрації у відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі — відділення Фонду), за формою № 10 – ПІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів», затвердженою наказом Мінпраці від 10.02.2007 р. № 42.

Для підприємств, установ, організацій, у т.ч. підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, — у кількості 1-го робочого місця (ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 р. № 875-XII).

Підприємства самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до встановленого нормативу, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення. Виконанням нормативу вважається працевлаштування підприємством інвалідів, для яких це місце роботи є основним.

Окремо фахівці Держпраці наголосили: у разі якщо на кінець року на підприємстві працює 8 осіб, а середньооблікова кількість штатних працівників за рік становить 7 осіб, підприємство не повинно подавати звіт за формою № 10 – ПІ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»